RAR Support

Odesílatel
Předmět

Varování: Zpráva, na kterou reagujete, je starší než 6 měsíců.

Původní zpráva
25. January 2010 v 01:19:50
V.Mlich
Re: Vypnuti prealokace na flash disk
Predal jsem dotaz autorovi a zde je jeho odpoved:

=== cut begin ===
Now I removed this preallocation, but it resulted in more than twice lower performance when unpacking to my 8 GB USB flash disk, which is rather old though.

Flash disk performance strongly depends on a type of disk controller, so, I think, there is no universal solution suitable for all disks.

In general I think that progress is going on and controllers are becoming more intelligent, making any special optimization for flash disks less useful.

There is no way to switch this feature off for users. I just removed the preallocation code and recompiled RAR when testing it now.
=== cut end ===

T.j. ze se to vypnout neda, ale ze to zkusil prekompilovat bez prealokace  a ja tam ctu, ze vykon klesnul (lower performance) na polovinu, tedy presne obracene?

V kazdem pripade mini, ze prizpusobovat program jedne z konstrukci radice neni spravna cesta. Tak se snad dockame klice, at si to uzivatele v pripade potreby mohou vypnout.

Pro jistou jsem se jeste zeptal, jestli nedoslo k omylu:

=== cut begin ===
> It means 'WITHOUT preallocation is the performance
> LOWER?', i. e.backwards as claims user?

Yes, exactly. And more than twice lower. I did not expect such difference myself. I expected that performance will be about the same before making this test.
=== cut end ===

T.j. opravdu vypnuti prealokace ZPOMALI rozbalovani vice nez dvojnasobne, pry ocekaval, ze to na vykon nebude mit zadny vliv.

Část napsaného textu můžete označit a některým z tlačítek na spodní části okna nastavit jako tučný, kurzívu, podtržený nebo aktivní (hypertextový odkaz).
Klávesa Enter uzavírá paragraf, což se projeví jako prázdný řádek. Jednoduché odřádkování dosáhnete kombinací Shift-Enter. Jinak se text při zobrazení ve fóru zalamuje podle šířky okna.