RAR Support

Odesílatel
Předmět

Varování: Zpráva, na kterou reagujete, je starší než 6 měsíců.

Původní zpráva
09. October 2018 v 19:58:24
Lubo Mlich
Re: Špatné chování modulu SFX v 5.60 a 5.61

Zasílám překlad odpovědi od Eugena Roshala (a doufám, že v překladu nebudou ztraceny ty důležité informace :-) ):

Není možné docílit chování podobné formátu RAR5, protože RAR4 to neumožňuje. Formát RAR5 má mnoho nových vlastností a jedna z nich je schopnost ověřit, zda je vložené heslo správné bez rozbalení archivu.

Formát RAR4 to neumožňuje. Je třeba rozbalit celý archiv a porovnat kontrolní součty. Pokud aktuální a uložené kontrolní součty nesouhlasí, znamená to, že bylo vloženo nesprávné heslo nebo že archiv je poškozen. Na rozdíl od formátu RAR5 nejsme schopni tyto dva případy od sebe rozlišit.

Tudíž archivy typu RAR5 odmítají nesprávné heslo hned a RAR4 se pokusí jej přijmout a zpracovat.

Souhlasím, že SFX archivy typu RAR4 se šifrovanými názvy souborů by neměly požadovat heslo dvakrát a měly by přerušit rozbalování po zadání špatného heslo. To pravděpodobně změním v další verzi.

Ale ani nyní není možné přistupovat k obsahu archivu se špatným nebo prázdným heslem. Nejdříve se SFX pokusí přečíst komentář archivu, selže a vypíše chybu. Pak se pokusí přečíst informace o souboru, selže a zobrazí další chybu. Žádné informace se nepodaří získat. Pravděpodobně to upravím, aby bylo rozbalování ukončeno po první chybě.

Část napsaného textu můžete označit a některým z tlačítek na spodní části okna nastavit jako tučný, kurzívu, podtržený nebo aktivní (hypertextový odkaz).
Klávesa Enter uzavírá paragraf, což se projeví jako prázdný řádek. Jednoduché odřádkování dosáhnete kombinací Shift-Enter. Jinak se text při zobrazení ve fóru zalamuje podle šířky okna.