RAR Features

Odesílatel
Předmět

Varování: Zpráva, na kterou reagujete, je starší než 6 měsíců.

Původní zpráva
29. června 2021
Ľubomír Mlích
Re: Pozastavení extrakce při chybějícím partu

Odpověď od ER:

Pokud není parametr -vp použit, RAR zapíná -vp chování v případě, že dokáže poznat, zda se archiv nachází na vyjmutelném disku (zařízení). Mysím, že to je rozumné výchozí nastavení a zdá se že dobře funguje ve Windows.

Bohužel se mi nepodařilo najít dostatečně jednoduchý a přenostitelný způsob jak totéž rozeznat na Linuxu. Ve chvíli kdy RAR neumí poznat, zda se jedná o vyjmutelný disk, zdá se být nejlepší přístup použít vychozí nastavení pro nevyjímatelné zařízení. Protože si myslím, že častěji jsou archivy ukládáný na nejvyjímatelné disky.

Bylo by lepší přidat rozpoznávání jestli je zařízení vyjímatelné i na Unixu, Pokud se mi podaří najít vhodnou metodu, možná to jednou implementuji. Ve Windows je řešení triviální zavoláním GetDriveType a ověřením, zda odpověď je DRIVE_REMOVABLE nebo DRIVE_CDROM

 

Část napsaného textu můžete označit a některým z tlačítek na spodní části okna nastavit jako tučný, kurzívu, podtržený nebo aktivní (hypertextový odkaz).
Klávesa Enter uzavírá paragraf, což se projeví jako prázdný řádek. Jednoduché odřádkování dosáhnete kombinací Shift-Enter. Jinak se text při zobrazení ve fóru zalamuje podle šířky okna.