RAR Features

Odesílatel
Předmět

Varování: Zpráva, na kterou reagujete, je starší než 6 měsíců.

Původní zpráva
17. June 2019 v 20:54:55
Ľubomír Mlích
Re: Úprava názvu záchranných segmentů

Odpověď od Eugena Roshala:

> Jinak řečeno RAR5 s 4 MB slovníkem nedokáže dosáhnout úrovně komprese RAR4.

Pokud je použitý stejně velký slovník, úroveň komprese v průměru dosahuje stejných hodnot. Samozřejmě, že je možné najít případy, kde jedna nebo druhá metoda dosahuje lepší komprese, mluvím pouze o průměrech.

Například komprese textu může dosáhnout pomocí RAR4 lepšího výsledku než RAR5, ale za cenu mnohem delší dekomprese. Proto jsme z RAR5 odstranili kopresi textu. Pokud vás trápí spotřeba energie, pak je pro vás kompresní algoritmus RAR4 méně vhodný. Především pokud bereme do úvahy, že obvykle je archiv vytvořen pouze jednou a rozbalován několikrát a tím se stává výkon dekomprese důležitější.

> Mám data, které RAR5 při 32 MB slovníku nezkomprimuje tak, jako RAR4.

Pro každý kompresní algoritmus existují data s nejlepším kompresním poměrem a také nejhorším. RAR4 a RAR5 nejsou výjimkou. Takže je možné najít případ kdy RAR4 pracuje lépe než RAR5 s větším slovníkem. Ale průměrně RAR5 s větším slovníkem dosahuje lepší komprese než RAR4.

Možná jsou vaše data efektivněji komprimované, protože obsahují množství textu, ale pak nezapomeňte porovnat čas při dekompresi.

> A to RAR5 potřebuje asi o 30 % delší čas.

Ano, větší slovník potřebuje více času. Je možné zkusit RAR5 s menším slovníkem.

> Energie potřebná na vytvoření archivu je vyšší u RAR5. Beru to jako zbytečný luxus. V dnešní době není důležité dosáhnout co nejmenšího archivu za každou cenu.

Pochybuji, že to tak je při stejně velkém slovníku.

> Chybí tam funkce, která by detekovala špatně komprimovatelná data a tyto části by bylo možné uložit bez komprese + by se tímto zvýšila rychlost vytvoření archivu.

Funguje stejně pro RAR4 i RAR5.

Samozřejmě, je to vaše volba.

Část napsaného textu můžete označit a některým z tlačítek na spodní části okna nastavit jako tučný, kurzívu, podtržený nebo aktivní (hypertextový odkaz).
Klávesa Enter uzavírá paragraf, což se projeví jako prázdný řádek. Jednoduché odřádkování dosáhnete kombinací Shift-Enter. Jinak se text při zobrazení ve fóru zalamuje podle šířky okna.