RAR Features

Odesílatel
Předmět

Varování: Zpráva, na kterou reagujete, je starší než 6 měsíců.

Původní zpráva
18. June 2019 v 00:13:49
Tom
Re: Úprava názvu záchranných segmentů

>Možná jsou vaše data efektivněji komprimované, protože obsahují množství textu, ale pak nezapomeňte porovnat čas při dekompresi.

Rychlost dekomprese je možná znát při zápisu na SSD. V mém případě je dozdíl minimální z důvodu vysokého výkonu CPU i při použití jednoho vlákna (RAR4) a čtení + zápis na HDD. RAR5 tedy určitě při dekompresi naráží na limit rychlosti zápisu na HDD.

>Ano, větší slovník potřebuje více času. Je možné zkusit RAR5 s menším slovníkem.

Můžu tedy nastavit u RAR5 4 MB slovník a zjistit, jestli se čas dekomprese zlepší (v závislosti od druhu dat), ale jak jsem psal výše - narazí to na limit HDD.

>Pochybuji, že to tak je při stejně velkém slovníku.

Porovnával jsem je ve výchozím nastavení (RAR4: 4MB a RAR5: 32 MB slovník)

>Funguje stejně pro RAR4 i RAR5.

Tohle jsem nepochopil, co tím je myšleno. Pravděpodobně asi přepínač -ms?
Měl jsem spíš na mysli případ, kdy 50 % souboru je dobře komprimovatelná a druhá 50 % ne.
Zajímá mě, jestli RAR dokáže tu nekomprimovatelnou část uložit bez komprese (ne celý soubor).

-----------------------

Ještě mě zajímá, jestli jde na linuxu zjistit více informací o archivu jako jenom "RAR5, Solid, Recovery record..." (přesněji, kolik záznamu pro opravu obsahuje) a bez toho, aby vypsal seznam souborů. Něco jak zobrazuje WinRAR.

Část napsaného textu můžete označit a některým z tlačítek na spodní části okna nastavit jako tučný, kurzívu, podtržený nebo aktivní (hypertextový odkaz).
Klávesa Enter uzavírá paragraf, což se projeví jako prázdný řádek. Jednoduché odřádkování dosáhnete kombinací Shift-Enter. Jinak se text při zobrazení ve fóru zalamuje podle šířky okna.