RAR Features

Odesílatel
Předmět

Varování: Zpráva, na kterou reagujete, je starší než 6 měsíců.

Původní zpráva
18. June 2019 v 21:32:17
Ľubomír Mlích
Re: Úprava názvu záchranných segmentů

>> Chybí tam funkce, která by detekovala špatně komprimovatelná data a tyto části by bylo možné uložit bez komprese + by se tímto zvýšila rychlost vytvoření archivu.

>Funguje stejně pro RAR4 i RAR5.

Já to chápu tak, že stejný algoritmus je použit pro RAR4 i RAR5

> Rychlost dekomprese je možná znát při zápisu na SSD. V mém případě je dozdíl minimální z důvodu vysokého výkonu CPU i při použití jednoho vlákna (RAR4) a čtení + zápis na HDD. RAR5 tedy určitě při dekompresi naráží na limit rychlosti zápisu na HDD.

Souhlasím, že rychlost SSD a HDD je velký rozdíl. HDD a SSD mají také jistě jinou energetickou náročnost. Myslím si, že rychlost komprese a dekomprese je rychlostí HW jistě ovlivněna, ale algoritmus je stejný, musí se provést stejné množství operací nad CPU, pamětí a diskem. na HDD bude rozdíl snadněji vidět.

> Ještě mě zajímá, jestli jde na linuxu zjistit více informací o archivu jako jenom "RAR5, Solid, Recovery record..." (přesněji, kolik záznamu pro opravu obsahuje) a bez toho, aby vypsal seznam souborů. Něco jak zobrazuje WinRAR.

Nevím o tom.

Možná by ten váš problém šlo zkusit řešit tak, že pro nový archiv vytvoříte novou složku, do které se uloží všechny rarem vytvořené soubory a pak celou složku uploadujete na server a nic nezapomenete

Část napsaného textu můžete označit a některým z tlačítek na spodní části okna nastavit jako tučný, kurzívu, podtržený nebo aktivní (hypertextový odkaz).
Klávesa Enter uzavírá paragraf, což se projeví jako prázdný řádek. Jednoduché odřádkování dosáhnete kombinací Shift-Enter. Jinak se text při zobrazení ve fóru zalamuje podle šířky okna.