RAR Features

Odesílatel
Předmět

Původní zpráva
24. října 2023
Ľubomír Mlích
Re: RAR 7.00
ER: ohledně parametru -oi si nejsem jistý. Možná to někdy udělám, ale má to nízkou prioritu. druhý nápad - nemyslím si, že je to nutné. I bez kontrolního součtu při ověření hesla software, který implementuje útok hrubou silou obvykle nemusí dekódovat celá soubor. Myslím si, že dekóduje několik bytů na začátku a ověří, jestli vypadají jako typické struktury RARu, například jako takulka pro Huffmanovo kódování. Takže návrh by nesnížil eketivitu útoku hrubou silou, ale rozbil by důležité vlastnosti WinRARu jako brzké rozpoznání špatného hesla nebo automatický výběr heslo ze seznamu poskytnutém v orhanizéru. Pokud se bojíte útoku hrubou silou, prostě zvětšte délku hesla o pár znaků a útok se tak stane mnohem hůře uskutečnitelný.

Část napsaného textu můžete označit a některým z tlačítek na spodní části okna nastavit jako tučný, kurzívu, podtržený nebo aktivní (hypertextový odkaz).
Klávesa Enter uzavírá paragraf, což se projeví jako prázdný řádek. Jednoduché odřádkování dosáhnete kombinací Shift-Enter. Jinak se text při zobrazení ve fóru zalamuje podle šířky okna.