RAR Support

Odesílatel
Předmět

Původní zpráva
06. June 2020 v 20:48:58
Ľubomír Mlích
Re: Záchranné segmenty

Dobrý den,

jsem rád, že data máte k dispozici.

V případě, že se jedná o chybu WinRARu, kterou by šlo opravit, potřebuji znát způsob jak tento problém vyvolat na svém počítači. Třeba by jste mohl zvážit použít jiná, méně citlivá data :-)

Nejdříve zkuste ručně spustit opravu přímým otevřením .rev souboru a dejte vědět výsledek.

Obecně mohu citovat nápovědu:

https://www.rar.cz/faq.php?title=napoveda%3Azachranne-segmenty

Každý záchranný segment umožní opravu jednoho libovolného chybějícího dílu archivu. Například, máte-li archiv o 30-ti částech a 3 záchranné segmenty, můžete opravit až 3 chybějící či poškozené díly vašeho archivu.

A začít s pracovní teorií, že máte o jeden poškozený díl archivu víc než je záchranných segmentů.

Dále když říkáte, že na jednom počítači to jde a na jiném ne, tak abychom tuto teorii vyloučili, nebo potrvdili - tedy ověřili zda při přenosu souborů z jenoho počítače na druhý nedošlo ke ztrátě dat nebo poškození souborů, navrhuiji na obou počítačích vypsat kontroloní součty souborů a porovnat je. Například viz: http://www.servispckupka.cz/jak_overit_kontrolni_soucet_sha.php

Stejné soubory by měly mít stejné kontrolní součty na obou počítačích. Vzhledem k tomu, že říkáte, že k problému dochází ve 100 procentech případů, předpokládám, že součty budou shodné a problém bude jinde. Pokud budou součty jiné, tak jsou soubory skutečně poškozené.

Dále může být WinRAR ovlivněn jiným programem ve vašem operačním systému, například antivirem (i když si nedokážu představit jak) nebo virem. To lze ověřit vypnutím antivirového programu a pokusem o rozbalení.

Také je možné, že WinRAR nefunguje správně s vaším hardware, to si také nedokážu představit proč, nicméně možné to je. 

Část napsaného textu můžete označit a některým z tlačítek na spodní části okna nastavit jako tučný, kurzívu, podtržený nebo aktivní (hypertextový odkaz).
Klávesa Enter uzavírá paragraf, což se projeví jako prázdný řádek. Jednoduché odřádkování dosáhnete kombinací Shift-Enter. Jinak se text při zobrazení ve fóru zalamuje podle šířky okna.