Podpora :: RAR Features

2006-08-29 23:52:48
flow
ukládání nastavení

nevíte která hodnota má v registrech na starosti defaultní (implicitní) nastavení nejlepší (maximální) kompresi, dá se někde získat info o "všech"  záznamech winraru v registrech - co je co?

O co mi jde?

pro balení souborů do raru používám prostředí programu Total Commander a současně často balím přímo winrarem - Ve winraru poměrně často měním "metodu komprese" a Totáč to nastavení přebírá bůh ví odkud . Hrál jsem si s "implicitním profilem", ale občas zjišťuji, že v Totáči si to winrar balí "posvém"...implicití/neimplicitní ... má někdo podobnou zkušenost?

2006-08-30 14:10:30
v1kt0r
Re: ukládání nastavení
Pouzivam WinRAR ve zhruba stejnem rezimu a vidim to asi takto: nastaveni metody komprese v TCMD ma vliv jen na interni ZIP - kdyz se na to podivate, prepnete-li na jiny archivator a stisknete tlacitko "Nastaveni", nic takoveho tam nebude. WinRAR tedy pouzije sva vlastni nastaveni, a sice pokud mu nepredate nic jineho, pak ta z implicitniho profilu (profily jsou zde - HKEY_CURRENT_USER\Software\WinRAR\Profiles\0 - metoda je hodnota "Method", stejny vyznam jako prepinac -m[1-5])
. Bud tedy muzete ve WinRARu modifikovat implicitni profil a nastavit to v nem, nebo si pro tento ucel vytvorit jiny profil, treba "TotalCommanderCall" a ten pak zvolit prepinacem za cestou k WinRARu v dialogu TotalCommandera. Stejnym zpusobem muzete ale primo zmenit medodu komprese - proste v TCMD k ceste k WinRARu pripisete -m5 pro nejlepsi kompresi atd. To jsem rychle sam otestoval - s uspechem.
2006-08-30 19:52:59
flow
Re: ukládání nastavení

přepínač /m5 .. jednoduché, elegantní, funkční... Přesně pro mé potřeby - prostě skvělá zpráva. Moc děkuji.

A děkuji za rychlost odpovědi na dotaz - v této době.. to věc nevídaná

fl

2006-08-31 16:03:44
v1kt0r
Re: ukládání nastavení
Clovek rad pomuze...:-) Jen pozor, ty prepinace jsou s minusem, nikoliv s lomitkem. A seznam vsech prikazu i prepinacu - pro pripad potreby - je v napovede.
2006-09-02 15:27:11
poly
Re: ukládání nastavení
dobrý