Podpora :: RAR Features

2006-10-02 17:14:17
flow
Jak s WinRARem na tvorbu patche?

O co mi jde... Existuje nějaká jednoduchá a elegantní možnost jak nastavit ve winraru při tvorbě samorozbalovacího archivu - aby, když při extrakci do existující složky narazí na soubor se stejným názvem a příponou tento (původní) soubor automaticky přejmenoval na (*.bak) a po té tam nakopíroval soubor nový...
Podobně jako to dělá například program PatchWise...

Děkuji za případný nápad
flow 

2006-10-12 14:08:06
v1kt0r
Re: Jak s WinRARem na tvorbu patche?
WinRAR umi pri rozbalovani automaticky prejmenovat duplicitni soubory, to ale vzdy prejmenovava ten novy, ne ten puvodni, a pojmenovava ho automaticky - jmeno se neda nastavit.
Proto mne ted momentalne nenapada nic jineho nez obezlicka - pokud to delas na systemu s aspon trochu pouzitelnym shellem (u Windows tedy NT+), umim si predstavit rozpakovani archivu do podadresare s vygenerovanym jmenem, pote cyklus pres obsah tohoto noveho adresare a pro kazdy soubor testovat, zda existuje o uroven vys; pokud ano, rozdelit si jmeno na jmeno+prip., modifikovat, prejmenovat a novy soubor presunout nahoru. Sice to nezni moc hezky, ale i s CMD.exe to musi jit. Sam jsem v nem psal i slozitejsi zalohovaci davky (za vydatne pomoci parametru raru :-) ).
2006-10-26 20:29:23
flow
Re: Jak s WinRARem na tvorbu patche?

Tak jse zkoušel lecos, ale nakonec jsem na netu vyšťoural program   AutoIt_v3.2.0.1_en_free

 http://www.autoitscript.com/autoit3/
- program se silným skriptovacím jazykem.

Info_AutoIt:
AutoIt je jednoduchý, ale výkonný program se silným skriptovacím jazykem pomocí kterého můžete automatizovat většinu funkcí ve Windows.
Dokáže prostřednictvím skriptů simulovat stisky kláves, pohyby myší, volbu windows příkazů (maximalizace a minimalizace okna, čekání na událost, ...), provádět úpravu registrů, spouštět programy nebo DOS příkazy a automatizovat libovolné úlohy, tím si ulehčíte práci při akcích, které stále opakujete.
Hotové skripty můžete zkonvertovat přímo do .EXE souboru. Součástí instalace je i ActiveX objekt, který můžete použít ve vlastních VBS skriptech.
Vhodné pro administrátory.

Tak tímhle vyrobíte snadno Patch.exe soubor za pomoci textového souboru *.au3

Jednoduchá ukázka ze souboru *.au3 před konverzí do Patch.exe:

; Vytvorit slozku Patch.bak v instalacnim adresari programu
DirCreate("C:\Program Files\*xy*\Patch.bak")
; Presun originálního souboru do složky Patch.bak
FileMove("C:\Program Files\*xy*\orig.soubor.exe", "C:\Program Files\*xy*\Patch.bak\orig.soubor.exe.bak")
; Zkopirovani souboru *.exe do instalacniho adresare
FileCopy("*.exe", "C:\Program Files\*xy*\*.exe")

Vytvořený patch.exe soubor uložím ... k daným souborům...zabalím WinRARem do sfx, kde nastavím rozbalení souborů do temp a následným spuštěním setup...Patch.exe ten provede příkazy viz *.au3

Tak jestli bude někdo řešit totéž, tak toto zkuste... mě to moc vyhovuje...

zdraví flow