Podpora :: RAR Features

2006-10-26 20:48:20
flow
Chci předělat *.sfx

Z nápovědy WinRAR...Poznámka

   Je povoleno měnit zdroje systému Windows ("Windows resources"), obsažené v SFX modulech a přizpůsobit je Vašim potřebám. Například, chcete-li, můžete přidat bitmapu do počátečního dialogu.
   WinRAR neposkytuje prostředky ani dokumentaci k editaci zdrojů. Tento proces je poměrně složitý a pokud máte v plánu zdroje měnit, musíte vlastnit odpovídající editor a vědět, jak s ním pracovat. Jestliže Vám však prostředí standardního SFX modulu vyhovuje, není nutné žádné zdroje měnit.

Co se míní pojmem odpovídající editor?

O co mi jde...

default.sfx mi vzásadě vyhovuje, jen jsem u něj trochu předělal češtinu..

(za pomoci infa pro překladatele z http://www.rarlab.com/)

Teď mi jde o to nějak výrazně změnit velikost dialogových oken...

Některé mé texty jsou ukecané, tak používám poměrně malé písmo v *.htm ale někdy je to fakt naprd.

Dialogová okna (velikost) jsem docela dobře předělal programem  Restorator 2006 verze 3.60.1535 což je editor zdrojů, který je vhodný pro překlady... Otázka je - jak je vhodný k editaci *.sfx..

Dejte mi někdo tip na ....

"Co se míní pojmem odpovídající editor?" - viz nápověda WinRAR

Zdravím flow

 

2006-11-05 18:30:02
Anonymous
Re: Chci předělat *.sfx
> Co se míní pojmem odpovídající editor?

Restorator neznam, ale napriklad Resource Hacker. Mozna by se hodilo pred editaci prejmenovat SFX na EXE
2006-11-06 00:44:03
flow
Re: Chci předělat *.sfx

Resource hacker je stále aktuální, nicméně zastaralá utilitka. Restorator - je více/méně totéž co resource hacker, ale podstatně modernější...

Jde mi o maximální korektnost sfx modulu (viz. např. problém sfx-zip Total Commander - aktualizace 6.55a)...

Jinak děkuji za ochotu pomoci...

Zdraví flow

2006-11-08 14:52:18
V1kt0r
Re: Chci předělat *.sfx
Tu vetu "...odpovidajici editor..." mam na svedomi ja, takze abych ji uvedl na pravou miru: proste jakykoliv editor, ktery Vam pro Vasi potrebu postaci. ResHack stale jeste funguje, pokud Vas Restorator umi neco podobneho, klidne ho pouzijte. Jelikoz SFX moduly uz nejakou dobu nejsou komprimovany (byvaly pakovany UPX), nemuze korektni editor ani na SFX modulu nic pokazit.

Samozrejme jeste zbyva cesta naeditovat .rc soubory, tedy zdrojovy tvar tech resourcu a prelozit a prilinkovat ho k puvodnimu SFX prislusnymi nastroji nejakeho vyvojoveho prostredi. Tak napriklad porad jeste probiha lokalizace ceskeho WinRARu. Prislusny skript muzu poskytnout, pracuje temer vyhradne s Borlandimi cmdline kompilatory. Vyjimecne jeste mohou volat Watcom C, ale myslim, ze ten uz nepouzivam nikde.