Podpora :: RAR Support

2008-02-18 23:51:21
Baggio
Extrahování více souborů najednou...???

Dobrý den, 

 dovolte prosím dotaz laika. Stáhnul jsem film, který má 32 souborů. Většinou, asi špatně, to extrahuji postupně, soubor po souboru do předem vytvořené složky ("Cíl a volby extrakce"). Extrahování jednoho cca 100 MB souboru mi ale trvá cca 10 min. Pak dám "Potvrzení přepsání souboru" - kliknu na "ano všem". Extrahování postupně po jednotlivých souborech trvá ale neskutečně dlouho... :o(

Lze tedy extrahoval více souborů najednou? Např. bych označil dané soubory pro extr., zadal nějakou funkci a vše by se mi to extr. najednou, abych u to nemusel trčet zakovou dobu. Předem děkuji za radu (prosím postup pro laika). DĚKUJI !!!

2008-02-22 11:21:54
V1kt0r
Re: Extrahování více souborů najednou...???
Pokud je to jediný film rozdělený na více částí, je nesmysl extrahovat každou zvlášť - buď stále stejný soubor přepisujete pokaždé jinou částí původního souboru, nebo RAR vždy znova extrahuje celý archiv. To je nejspíče Váš případ, když popisujete, jak dlouho "každý díl trvá".
Pokuste se identifikovat první díl archivu (s příponou .rar) a extrahovat POUZE tento. Stejného výsledku ale tuším dosáhnete i tím, že extrahujete onen soubor z jakéhokoliv dílu, RAR je natolik chytrý, aby sám poznal, že to není první díl a pokusil se ho sám najít. Pokud RAR nehlásí žádnou chybu (a nic takového nepíšete), měl byste pak v cílové složce mít požadovaný film. Má-li to pak ještě jinou příponu, je to pakované či rozdělené ještě nějak jinak, což ale u ne zcela legálně šířených filmů nebývá výjimkou. Hlavně odtam nespoštějte žádné EXE soubory - i samorozbalovací archivy lze rozbalit přímo kompresním programem bez "spuštění" samotného archivu, čímž omězíte rizoko, že si na počítač zavlečete nějaký virus či trojského koně.
2008-02-24 12:41:44
Baggio
Re: Extrahování více souborů najednou...???
Dobrý den,
  děkuji za odpověď. Ano, myslím, že tak, jak jste to napsal, přesně postupuji, nicméně můj problém trvá dál - soubory od např.jednoho filmu, rozbaluji dál jednotlivě, resp. se mi WinRAR po každém "partu" daného filmu zastaví. Postupuji, jako vždy, když to rozbaluji jednotlivě, od "partu01" a dál postupně dle čísel. Neznámé soubory .exe nerozbaluji. Pravidelně čistím PC (NOD32, SpyBot, CClenear, Ad-Aware).
 Nainstaloval jsem si teď Total Commander a ejhle - přes něj to jede OK, vše dohromady se rozbaluje. Pokud ale daný soubor rozbaluji přes WinRAR, jde mi to jen jednotlivě. Fakt nevím, co dělám špatně. Jeden známý mi říkal, že při rozbalování má ve složce jen soubory vždy od jednoho filmu, žádné jiné. I to jsem zkoušel a též to nejde. Když otevřu WinRAR, mám tám i další jiné soubory, myslím že WinRAR rozpozná, které soubory patří k sobě a které ne. Zkoušel jsem je i označit všechny od jednoho filmu (tzv. "zamodřit) a pak spustit rozbalování, ale ani to mi nejde... :o(((
Díky za radu  a hezký den
Baggio
 
2008-04-13 11:07:51
Baggio
Re: Extrahování více souborů najednou...???
Děkuji, že jste mi neodpověděli :o(
2008-04-14 08:58:57
V.Mlich
proc nikdo neodpovida?
protoze kazdemu to rozbaluje na jedno kliknuti, nikdo tu nechape, jak je mozne, ze se to nekomu muze zastavit po prvnim souboru.
2009-12-20 13:41:44
Ejak
Re: Extrahování více souborů najednou...???
Už ti to funguje? A pokud ano co jsi s tím měl??
2010-03-14 08:33:25
SLEN
Re: Extrahování více souborů najednou...???
hele clovecejak mas starou verzi raru??? pokud mas totiz nejakou starsi, tak je mozny ze ti nedovoli extrahovat ty soubory kvuli ich velikosti. Alespon to dela me a total mi to rozbali pokud je to neco inyho tak fakt nwm.
2010-07-19 15:22:43
Antik
Re: Extrahování více souborů najednou...???
mělo by stačit dát rozbalit jen první soubor, ty ostatní se pak sami připojej. proověření stačí změřit velikost všech raru a velikost rozbaleného.
2011-11-12 09:34:03
viertr op
Re: Extrahování více souborů najednou...???
mě to takay nejde
2011-11-15 08:22:05
V.Mlich
Re: Extrahování více souborů najednou...???
Když potřebujete po každém dílu archivu zůstat stát, je na to klíč -vp anebo příslušná volba v GUI nabídce. A když se to uloží do výchozího kompresního profilu, máte to na furt.
2012-12-02 18:25:23
jirka
Re: Extrahování více souborů najednou...???
pokud stahujete filmy.bejva tam často chyba v pojmenování spojených souborů..
Pokud víte že archivy rar jsou ve více souborů a stále vám to rozbaluje jen jeden, zkuste sobory např. film-part1.rar přejmenovat na film.part1.rar následně to takhle udělejte se všemi částmi souboru. tj. film-part2.rar přejmenujte na film.part2.rar // poté otevřete jakýkoliv rar a vyskočí vám soubor o velikosti všech rarů . částí, který extrahujete příp. přetáhnete z Archivačního programu např. na plochu, to by mohlo fungovat x]