Podpora :: RAR Support

2008-03-28 15:35:53
Libor
Problem
Zdravím! Mám soubor "Nana-c-(Jean Renoir)(1:2).avi" zabalený v osmi částech ("nana-a.part1.rar" až "nana-a.part8.rar"). Po rozbalení dostanu soubor "Nana-c-(Jean Renoir)(1", který je bez přípony a má velikost 0. Problém je zřejmě v té dvojtečce v názvu zabaleného souboru, ale nevím, jak to spravit (v případě souboru zabaleného ve více částech mi winrar nenabízí rename). Poradí někdo?
2008-04-03 11:34:04
v1kt0r
Re: Problem
Zda se, ze WinRAR neumoznuje jen tak zadat jmeno, pod kterym se ma soubor extrahovat. Dela to jen tehdy, kdyz zjisti, ze cilovy soubor jiz existuje. To ale ve Vasem pripade nepujde nasimulovat, protoze takovy soubor vytvorit nelze. Zajimavy problem.
Jistou moznosti by mohlo byt zkusit archiv nejdrive "prevest na jiny format" - tedy prepakovat do noveho nedeleneho archivu, v tom pak soubor prejmenovat a pote extrahovat
Potiz by ale nastala, kdyby se RAR stejne pokusil soubor docasne extrahovat a zapisoval jej pod jeho pravym jmenem z archivu... Zkuste si pohrat s prikazem "cv" nebo "Prevest archiv na jiny format", zvolte jakocilovy format treba ZIP, nebo RAR a jinou cilovou slozku...a s trochou stesti z toho RAR pak udela nedeleny archiv, ve kterem uz pujde soubor prejmenovat.
Pro tyto pripady by mozna nebyl od cesty prepinac "pri extrakci se dotazat na jmeno ciloveho souboru", kterym by clovek dostal moznost jmeno ciloveho souboru vzdycky zadat.
Ted ale koukam, rar.exe z baliku WInRARu aspon u mne dokazal prejmenovat soubor i v delenem archivu. Jmeno, ulozene v dalsich dilech, sice zustane pri starem, ale pri extrakci zjevne plati jen to z prvniho a funguje to.
Tedy prikazem
rar rn "nana-a.part1.rar" "Nana-c-(Jean Renoir)(1:2).avi" "Nana-c-(Jean Renoir)(1-2).avi"
by se to mohlo povest. Pokud trosku umite pracovat s prikazovym radkem.
2008-04-03 21:44:43
Libor
Re: Problem
Příkazem rar rn jsem to zkoušel. V případě jednoho zabaleného souboru mi fungoval, u osmi částí už bohužel ne (možná jsem však špatně zadal jeho parametry, jestliže vám to šlo). Problém jsem sice vyřešil použitím jiného programu, nicméně díky za radu. Ona funkce "pri extrakci se dotazat na jmeno ciloveho souboru" by však opravdu nebyla od věci.
2008-04-06 14:42:29
v1kt0r
Re: Problem
Pri mem pokusu RAR ten soubor take prejmenoval jen v prvnim dilu archivu, ale jeho extrakce pak presto probehla v poradku pod novym jmenem. V hlavickach tech dalsich dilu sice stare jmeno zustalo, ale prislo mi, ze si s tim RAR poradil (asi nebere jmeno jako identifikaci objektu v archivu). Opravdu Vam pak extrakce nefungovala?
Jak jste to nakonec vyresil? Zkuste to ve zkratce popsat...google je mocny a nekomu to jednou muze pomoci :-)
2008-04-07 07:58:47
Libor
Re: Problem
Neměl jsem trpělivost se v tom déle vrtat, možná váš návod opravdu spěl ke zdárnému vyřešení. Já jsem nakonec podlehl a použil jsem konkurenční archivační program (asi by bylo nekorektní mu dělat na stránkách WirRaru reklamu..:-) ), ve kterém se to extrahovalo bez problému a nepřípustný znak si to automaticky upravilo samo. Ještě jednou díky.