Podpora :: RAR Support

2008-08-09 18:34:51
jaj
Nečitelné JPG soubory
Dobrý den, z internetu jsem stáhl achivy JPG obrázků zabalené ve formátu RAR.
Po otevření a rozbalení jsou soubory v pořádku, pokud jsem klikl na archiv pravým tlačítkem a zvolil funkci Extrahovat zde, soubory se rozbalí, ale v některých prohlížečích jsou nečitelné - chybí tzv. EXIF data. Bohužel jsem takto rozbalil všechny obrázky a archivy smazal.  Bude to zřejmě chyba programu - zkoušel jsem více verzí.
2008-08-11 11:48:37
v1kt0r
Re: Nečitelné JPG soubory
S nejvetsi pravdepodobnosti to nebude chyba RARu, ale Vase archivy uz obsahovaly poskozene soubory.
Pokuste se je stahnout znovu a kdyztak dat k dispozici autorum RARu k analyze. RAR pracuje zcela nezavisle na formatu pakovanych dat, pro urcite druhy dat ma jen optimalizovan epostupy. JPEG ale neni typ dat, pro ktery by neco takoveho melo smysl. JPEG je prakticky nepakovatelny. A kdyby RAR obsahoval tak zavaznou chybu, ze by spatne extrahoval data, bylo by to hodne zle a nejspis uz davno zname a opravene.
2008-08-27 11:06:15
jaj
Re: Nečitelné JPG soubory
Některé archivy jsem stáhnul znovu, dělá to totéž. Pokud ho klasicky otevřu v RARu a buď přetáhnu, nebo extrahuju, tak je to v pořádku. Pokud na archiv pouze kliknu pravým tlačítkem a z nabídky dám extrahovat zde, tak je problém.
Je to asi chyba více programů (rar + prohlížeč obrázků). I poškozené obrázky se bez problémů otevřou v klasickém prohlížeči obrázků, já ale používám jiný. Ke všem archivům se nemám již šanci dostat. Obrázky musím v jiném editoru (IrfanView) konvertovat (byť do stejného formátu), ten již EXIF data opraví a soubory jsou potom v pořádku.
2008-08-27 13:05:45
Viliam Mlich
Re: Nečitelné JPG soubory
Nebyl by nekde vzorek takoveho archivu, ze ktereho se extrahuje jiny soubor, nez se 'extrahuje zde'? Anebo aspon zkuste pomoci prikazu 'fc /b' porovnat obsahy tech 2 souboru (spravneho a spatneho).