Podpora :: RAR Features

2008-10-12 23:14:19
Milan
Fronta při rozbalování
Nejprve děkuji za WinRAR 3.80 v češtině. A těď k věci. Kdysi se to tu už řešilo, ale ve 3.80 pořád není volba "Počkat na ukončení předchozích instancí WinRARu" pro rozbalování. Uvítal bych možnost, kdyby WinRAR používal pro rozbalování frontu tak jako při kompresi. Při rozbalování více archivu současně se neskutečně zpomalí systém a rozbalování probíhá mnohem pomaleji, než postupně po jednom archivu. Milan.
2008-10-21 19:29:48
v1kt0r
Re: Fronta při rozbalování
A jsi si jist, ze to tam neni? Extrakcni dialog, karta "Pokrocila nastaveni"?
2008-10-23 01:28:57
Milan
Re: Fronta při rozbalování

Ve většině případů rozbaluji Total Commanderem voláním WinRARu. V nápovědě jsem nenašel přepínač, který by zapnul "Počkat na ukončení předchozích instancí WinRARu". Kontextové menu používám minimálně a když už, tak jen "Extrahovat do <složky>".

Uvítal bych, kdyby to šlo nastavit implicitně a ne přes extrakční dialog.

Milan.

2009-02-22 18:46:41
Milan
Re: Fronta při rozbalování
4 měsíce jsou fuč a pořád nic... Dali jste request Roshalovi nebo to vyšumělo do ztracena?
2009-03-01 20:05:28
vmlich
Re: Fronta při rozbalování
Nemel by se request poslat spis autorum Total commanderu? Dneska jsou bezne vicejadrove procesory a na jednom pocitaci casto pracuje vice uzivatelu/virtualnich stroju - kdyby RAR mel smejdit po systemu a rozhodovat, jestli na tuto instanci ma cekat, nebo ne 9php skript na pozadi taky zdrzuje rozbalovani tim, ze saha na jine mista na disku..

Zato u TC, kdyz se pozaduje stejna operace s nekolika soubory, by melo jit nastavit, jestli se ma pro kazdy soubor soucasne spustit samostatna uloha, anebo to ma delat po jednom
2009-03-02 16:47:42
LK
Re: Fronta při rozbalování
Dobrý den, požadavek na frontu při rozbalování (unpack queue) byl autorovi TC již dán, bohužel je tam trochu problém s implementací, TC navíc pracuje s mnoha archívy/archivátory, což situaci neulehčuje. Věřím, že se časem dočkáme, byť nyní to určitě není priorita.

Implementace v WinRARu by měla být podstatně jednodušší, WinRAR by snad nemusel "smejdit po systemu a rozhodovat, jestli na tuto instanci ma cekat", pokud by postupně komprimoval/rozbaloval soubory uložené ve frontě (ať už v jednom jádru/vlákně nebo vícero). Prostě bychom rádi třeba další parametr pro posílání souborů do fronty pro komprimaci/extrakci... Snad by se k tomu mohl p. Roshal vyjádřit, spát na vavřínech by se nemuselo z dlouhodobého hlediska vyplatit, konkurence také nespí.

Mimochodem, 2008-09-11 jsem tu ptal, zda ma autor v planu implementovat do WinRARu moznost rozbalit vice oznacenych archivu najednou, ale kazdy archiv do samostatne slozky (podobne jako v Total Commanderu). Je možné se na toto také dotázat?

Děkuji
LK