Podpora :: RAR Support

2009-06-13 14:32:56
Silvie
Extrakce pomocí winrar - pokaždé jiné...
Dobrý den, moc prosím o radu, jsem dost velký laik... tak tedy někdy se mi podaří rozbalit film tak, že po extrakci se mi objeví "hotový" film, který lze ihned přehrávat. Ale někdy se zobrazí po extrakci jen další složka a v ní je opět řada souborů typu IFO, BUP, VOB a já si bohužel už dál nevím rady, co s tím, aby vzniknul kýžený film... Co dělám špatně, můžete mi prosím poradit? Děkuji moc. Silvie.
2009-06-16 16:30:03
Anonymous
Re: Extrakce pomocí winrar - pokaždé jiné...
Co je zabalene v archivu, s tim WinRAR nema nic, obratte se na cloveka, co to balil. Tak, jako obrazky mohou byt ve formatu GIF, JPG, PNG, i filmy se ukladaji v ruznych formatech. Akorat nemusi kazdy prehravac rozumet uplne vsem formatum.

Na http://www.wotsit.org by se mel dat ziskat popis bezne pouzivanych formatu.
2009-06-19 13:43:56
LK
Re: Extrakce pomocí winrar - pokaždé jiné...
Nejdřív trocha teorie - pro kódování videa se používají různé formáty, nejčastěji MPEG4 (přípona avi), MPEG2 (DVD) a MPEG1 (přípona mpeg/mpg).
"Hotový film" bude asi .avi nebo .mpeg.

Pokud je archív rozbalen do složky a v ní je řada souborů typu IFO, BUP, VOB jedná se o kopii DVD.
- Přehrávání by mělo jít spustit přes VIDEO_TS.IFO.
- Vypálení pak "Vytvořit DVD-Video" a zkopírovát (přetáhnout) složky VIDEO_TS a AUDIO_TS vytvářeného DVD (složky VIDEO_TS a AUDIO_TS musí být v kořenové složce = úplně nahoře, nikoli v podsložce!!!). Pokud neexistuje složka AUDIO_TS, je nutné vytvořit prázdnou - většina vypalovacího software to snad dělá automaticky.