Podpora :: RAR Support

2009-12-31 19:05:29
KArel
obraz ISO
při instalaci se mě ptal WinRAR jestli chci nainstalovat ISO ale nevím jak extrahovat do toho formátu
2010-01-23 22:54:22
V.Mlich
Re: obraz ISO
To nebylo 'nainstalovat' ale 'asociovat'. t.j. jestli se na akci 'Otevrit' ma i v pripade souboru s priponou .ISO spustit WinRAR.

Pripona .ISO se pouziva pro soubory obsahujici obraz celeho disku, t.j. soubory s adresarovou strukturou, takze taky vlastne archiv. A protoze struktura je verejne popsana a neni patentove chranena, WinRAR s takovymi soubory umi pracovat podobne, jako s jakymkoliv jinym archivem.

Zapinat tuto asociaci ma smysl tehdy, kdyz v pocitaci nemame zadny dalsi program pro praci se soubory .ISO, jinak se da predpokladat, ze takovy program dokaze vyuzit vsechny specialitky ISO formatu, kdezto WinRAR umi jen zakladni operace jako zobrazit obsah a vyjmout soubor.
2010-04-24 08:41:56
Trident One
Re: obraz ISO
Já bych si dovolil troufalou otázku... když se napíše "UMÍ S NIMI PRACOVAT", uniklo mi, že WinRAR umí takové image soubory i editovat? Tedy měnit strukturu adresářů a upravovat obsah (záměna souborů, přidání, ubrání..), nebo jsem pochopil správně a WinRAR jej dokáže pouze prohlížet a extrahovat? Ta editace by ale byla fajn, dělat úpravy přímo uvnitř ISO.