Podpora :: RAR Support

2010-01-11 20:01:10
hape
Verze WinRARu pro extrakci
Musí být na extrakci použita stejná verze programu jako na zabalení? Nejdou mi rozbalit archivy dělené ani jednoduché. Mám verzi 3.8 a v informacích o archivech je napsáno "Verze pro extrakci 2.9". Pokus o rozbalení končí většinou touto chybovou zprávou "C:\Hvězdná brána\První sezóna\1x01_Audio_CZ.part2.rar: Nesouhlasí CRC v šifrovaném souboru 1x01 Audio CZ.ac3 (nesprávné heslo?)". Na rozdíl od programu jsem si jistý že heslo mám správné! Není můj problém způsoben jinou verzí programu na zabalení souboru, než ve které se ho snažím rozbalit?
2010-01-12 07:11:24
V.Mlich
Re: Verze WinRARu pro extrakci
WinRAR je zpetne kompatibilni. T.j. verze pro extrakci je myslena 2.9 a vyse. Urcite mate spatne heslo. Nemate prohozene Y/Z ?
2010-01-12 19:55:18
hape
Re: Verze WinRARu pro extrakci
Heslo je určitě správné. Y/Z se vněm ani nevyskytuje. Po přečtení některých příspěvků tady na fóru jsem zkusil spustit opravu archivu a třeba u šestidílného ve čtyřech dílech WinRAR nalezl záznam pro opravu a po zadání hesla je normálně opravil. Ve zbývajících dvou částech záznam neobjevil a opravu neprovedl. Jak se může stát že ten záznam chybí? U jednoho dvoudílného jsem se díval na informace o archivu a u prvního dílu je napsána u záznamu pro opravu dat jejich velikost v Bytech (a šel opravit), a u druhého dílu je napsáno pouze Ano a nejde opravit. Také je zajímavé že je druhý díl archivu v informacívh označen jako číslo 1, stejně jako první. U toho šestidílného archivu jsou dokonce tři části označovány jako číslo 3. Je to normální?
2010-01-13 06:39:18
V.Mlich
Re: Verze WinRARu pro extrakci
Kdyz je archiv fyzicky poskozen, tak to je zazrak, ze se vubec z nej podari cokoliv vytahnout. Nedivil bych se, ze informace o archivu se zobrazi zmatene. Krome toho to zavisi i od parametru pri vytvareni archivu - dily mohou byt samostatne, s vlastnim CRC, slovnikem, opravnymi bloky, anebo vzajemne zavisle.

Kdyz je u sestidilneho archivu poskozeno 6 dilu, soustredil bych se zejmena na to, jak je mozne, ze se obsah souboru samovolne meni