Podpora :: RAR Support

2010-10-12 15:06:34
anonym
Aktualizace souborů v existujícím archivu
Uvedu konkrétní příklad: je nainstalována hra, ve které jsou data uložena v archivu "název.zip", který je zkomprimován na velikost 0.5GB. Vznikla čeština do této hry, která je sice v mnoha souborech, ale velikost všech těchto lokalizovaných souborů je řádově mnohem mnohem menší. A teď jsou dvě možnosti, buď distribuovat upravený počeštělý archiv v celé velikosti a nebo existuje(?) elegantní řešení v podobě nahrazení jen těch originálních souborů v tom původním archivu těmi lokalizovanými. Tedy dostat nějakých 10MB do 0.5GB. Podmínka je, že to musí být formou instalace, tedy ne ručním přetažením myší. (samorozbalovací archiv, dávkový soubor...). Všechny mé pokusy skočily přepsáním původního souboru. Primární otázka tedy zní umí-li to WinRar provést. (A druhá případně jak tedy.)
2010-10-13 23:54:25
v1kt0r
Re: Aktualizace souborů v existujícím archivu
Podle mne ano.
Pokud ve WinRARu pri kompresi jako jmeno ciloveho archivu zadate existujici archiv, budou soubory do tohoto archivu pridany (resp. v archivu "aktualizovany", tedy prepsany). vznikne tedy rpersne to, co zadate.
Vy ale nepotrebujete kompresi WinRARem, pokud spravne chapu, vy chcete WinRARovskym SFX instalovat.

Extrakce formou "instalace" by sla napriklad tak, ze do sveho distribucniho SFX pridate SFX skript (priklady lze najit, nebo si ulozte komentar instalatoru WinRARu a podivejte se do nej, nebo dejte vedet :) ) a v tomto skriptu zadate nasledujici vlastnosti
- extrakce archivu do docasne slozky (tedy TEMP, to umi SFX samo)
- pote PRIBALENYM ARCHIVATOREM zkomprimujete rozbalene uzitne soubory (ty s cestinou) do archivu hry

Bude nutno
- mit dostatecne maly archivator, ktery smite s cestinou distribuovat (nejaky free ZIP?)
- v SFX skriptu *nejak* zjistit ci znat cestu k onomu archivu hry (promenna prostredi...asi ne, nejsme v DOSu. To bude maly hacek. Nejspis ale existuji volne siritelne utility, jako byvaly v DOSu, ktere zobrazi zadany dotaz jako dialogove okno a vysledekpotom nejak zpristupni. Takovy programek by nam potom mohl zadanou cestu predat archivatoru...nebo ho treba primo sam zavolat.

Snad je to trosku srozumitelne :)
2010-10-14 21:12:56
anonym
Re: Aktualizace souborů v existujícím archivu
Tak jsem to úspěšně vyřešil.  Díky člověku, jenž je skryt za nickem: v1kt0r. Tímto mu děkuji za vnuknutí. A řešení je velice jednoduché. První a nejdůležitější štulec pro mě byl, že to jde, protože v tom případě  má smysl věnovat tomu čas.
Dostatečně malý a free archivátor jsem našel (snad to tu mohu vyslovit) v portable verzi "7z". O zajištění cesty se postará samotný Instalátor, který umí z registru vytáhnout umístění nainstalovaného programu, a který do adresáře se hrou nainstaluje vše potřebné. SFX jsem nahradil .bat souborem, s jedním krátkým řádkem příkazu, který zařídí, že nacpu 10MB do půl giga.
Takže ještě jednou díky za nápovědu v1kt0r.
2010-10-18 13:51:31
v1kt0r
Re: Aktualizace souborů v existujícím archivu
To mne tesi, diky za zpravu :)
Jinak ten SFX archiv RARu by na to asi byla docela elegantni obalka...dokazal by udelat to stejne co .bat, resp. ta .bat muze byt zabalena v nem a Vy ji prikazem setup= zavolate.