Podpora :: RAR Support

2011-07-31 05:31:44
Merlin
CRC součet při chybném hesle

Můžu se zeptat jak to funguje? Trošku mi to vrtá hlavou.

Stáhnul jsem DVD ISO rozdělené do čtyř partů, na internetu není nikde k mání, našel jsem ho jen na Ulozto ve formě zaheslovaných archivů a páč o něj hodně stojím, risknul jsem si to s tím, že vyzkouším nejpravděpodobnější hesla.

Moc zajímavé je, že některá hesla mi hodí CRC chybu okamžitě, ještě před stahováním, některá dojedou až k druhému, třetímu i čtvrtému partu a hodí CRC chybu až toho konkrétního souboru, ke kterému dojedou. Není to trošku zvláštní?

Při těch dictionary či brute-force atacích to funguje také tak, že některá hesla projedou skoro celé stahování, nežli se zjistí, že vlastně nesedí? Je tam nějaká souvislost? (jakože čím dál dojede, tím více se heslo blíží skutečnému, nebo tak něco?).

Předem převelice děkuji tomu, kdo dovede zodpovědět mé vlezlé a zvědavé otázky ;)

2011-08-01 13:25:02
v1kt0r
Re: CRC součet při chybném hesle
Na chybne heslo prijde RAR po extrakci prvniho sifrovaneho souboru (az pote vi, jaka data extrahoval a muze je porovnat s kontrolnim souctem z archivu). Brute-Force utok dela to same, ale samozrejme se clovek snazi nevybrat si na testovani gigovy soubor; cim mensi soubor, tim rychleji ho muzu tocit :)
2011-08-01 17:31:34
Merlin
Re: CRC součet při chybném hesle

Díky za odpověď, to co popisuješ by mi přišlo naprosto logické, nebýt toho chování, které jsem popsal výše a které je naprostou realitou. Proto mi to vrtá hlavou a proto jsem se též zeptal.

Jedno velký .iso v archivu o čtyřech partech se při rozbalování chová pokaždé jinak, v závislosti na tom, jaké heslo použiji. Někdy skončí s CRC chybou již před rozbalováním, někdy až před druhým/třetím/čtvrtým partem ... a vždy nahlásí CRC error jenom právě toho partu, u kterého skončil. Ke všemu každé heslo končí vždy v daném konkrétním místě - tedy heslo A vždy skončí již před rozbalováním, heslo B při přechodu z partu1 na part2 a heslo C mezi partem3 a 4. Mno prostě záhada.