Podpora :: RAR Support

2012-09-11 14:59:12
Kamil Zm
Sdílené soubory, nápověda
Jaké parametry je třeba zadat, aby RAR při balení přeskakoval exkluzivně otevřené soubory? Když použiji "-dh -y", tak se mi na takovém souboru ukončí a vrátí ERRORLEVEL 0, takže není nic poznat. Já ho chci prostě přeskočit a pokračovat dál.

Je někde kompletní popis parametrů ? Rar /? nestačí. V posledním CHM v 4.20 není nápověda aktuální, není tam např. "-id" apod.
2012-09-11 22:04:08
v2kt0r
Re: Sdílené soubory, nápověda
Ad "neni aktualni"...to neni tak zcela pravda. Ten prepinac neni popsan ani v anglicke verzi, takze to neni veci aktuality napovedy (a tim mene ceske verze).
Zrovna "-id" je evidentne pouze prepinacem rar.exe a u winrar.exe nema smysl.
Muze byt chyba v tom?

Pridat prepinac k preskoceni souboru otevrenych pro zapis by ale nejspise bylo zajimave rozsireni.
2012-09-12 06:23:10
Kamil Zm
Re: Sdílené soubory, nápověda
Výtka nezněla k české nápovědě (ale EN jsem nezkoušel, předpokládal jsem synchronní verze). Mě je celkem jedno, kde to bude popsané, ale někde  by to prostě být mělo a CHM ni připadá ideální. U příkazů a přepínačů by mohlo být poznamenané, k jaké verzi se vztahují. RAR má velké možnosti a je škoda to nemít kompletně popsané.

K exclusivně otevřeným souborům - takže to opravdu dnes nejde udělat? Archivace se vždy ukončí na takovémto souboru? Jestli ano, tak je to docela špatné a nemilé.
2012-09-12 13:28:03
V1kt0r
Re: Sdílené soubory, nápověda
Napoveda v CHM se vztahuje vyhradne k WinRARu - mnoho prikazu a prepinacu obe verze spolecne, ale to, co umi jen rar.exe tam obsazeno neni. To je ovsem zase kompletne obsazeno a prelozeno v napovede rar.exe - rar /?

Kdyz o tom ale tak premyslim, mam dojem, ze se WinRAR ale chovaval tak, jak ocekavate: soubory, ke kterym nemohl pristupovat, ohlasil v okne se zpravami, ale bezi dal.
Muzete uvest konkretni prikaz, kde se to chova jinak? Nejlepe cely prikaz vcetne volaneho programu a operace...

Diky!
2012-09-12 16:45:19
Kamil Zm.
Re: Sdílené soubory, nápověda
Nápověda - už jsem  našel detailní popis v Rar.txt, takže beru zpět. Možná by nebylo špatné po "rar /?" vypsat i informaci o existenci rar.txt (ve smyslu, že tam je podrobný popis), nebo ho rovnou dát jako obsah rar.exe a vypisovat  na nějaký parametr, těch 20 kb navíc nikoho nezabije.

WinRar se chová stejně blbě jako RAR -  při pokusu o přístup exclusivně zamčený soubor vyhodí obdobnou hlášku "Opakovat, Storno" (RAR hlásí "[O]pakovat, [Z]rušit " a není z toho úniku (Opakovat nemá smysl a Zrušit to ukončí). Pokud se použije "-y", tak to spadne hned. Navíc vrátí ERRORLEVEL 0 a ani nic nezapíše do LOGu (parametr ilog), což je také problém (pokud se to nepustí interaktivně, tak není poznat, kde to spadlo). Archiv se ani v jednom případě nevytvoří. Přesměrovávat konzoli do souboru také není to pravé ořechové, balím velké množství souborů. 


Použití WinRaru ale u mě stejně bohužel nepřichází na Windows 2008 Core Server v úvahu, potřebuji konzolovou aplikaci. 

 Prostě podle mě opravdu chybí:
- v případě takovéto chyby vrátit ERRORLEVEL<>0 a zapsat informaci do logu (parametr ilog)
-  přidat přepínač na ignorování těchto chyb, aby archivace pokračovala dál, se zápisem do LOGu a s  ERRORLEVEL<>0

Ještě na vysvětlenou - nechci se nijak hádat, ale prostě mě štve, že mám koupený WinRar a nemůžu ho používat na zálohování, jak jsem plánoval.
2012-09-14 08:43:37
Viliam Mlich
Re: Sdílené soubory, nápověda
Dík za podrobný popis problému, samozřejmě předáme autorovi. Máme nejvyšší zájem na tom, aby náš produkt bol opravdu použitelný. Těch situací, co mohou nastat, je spousta, bez zpětné vazby uživatelů lze lehce něco přehlídnout.
2012-09-14 10:10:53
Kamil Zm.
Re: Sdílené soubory, nápověda
Děkuji. Je jasné, že otestovat vše ne neřešitelný úkol. Jen doufám, že to chování není "feature" ale bug :-).
2012-10-02 10:36:21
Kamil Zm.
Re: Sdílené soubory, nápověda
Je nějaký bugtracker, kde by šel sledovat stav té chyby? Bohužel mě to hodně pálí :-(
2012-10-04 09:33:19
Viliam Mlich
Re: Sdílené soubory, nápověda
Ne, neni zadny bugtrack. Autor cca 2x do roka vydá další verzi a v popisu změn bývají uvedené i opravy chyb.
2012-10-07 08:32:20
V. Mlich
Re: Sdílené soubory, nápověda
Tak jsme to prebrali s autorem a on tvrdi, za vsechno funguje podle ocekavani, t.j. obrazek Winrar_s_y.png musel vzniknout bez klice -inul, protoze s nim se dotaz nezobrazi, a v souboru rar_s_y.txt zas neni videt, ze se to vratilo s errorlev 2, ale ze to zkousel a ten errorlevel tam pry je v obou pripadech.
2012-10-09 21:55:41
Kamil Zm.
Re: Sdílené soubory, nápověda
Vyzkousim, diky za tip.