Podpora :: RAR Support

2013-10-31 13:32:32
Trashman
Nefunkčí parametry pro SFX
Až do WinRar 4.10 jde vytvářet v Rar SFX soubor s předem uloženými parametry. Parametry jsem si z existujícího souboru uložil tak, že jsem na SFX souboru vybral Informace/SFX/Pokročilá nastavení SFX... a pak vybral volbu "Uložit tato nastavení jako implicitní". Od verze 4.20 a rovněž nyní ve verzi 5.00 nejde tuto volbu použít, protože parametry SFX souboru uložené v registrech na Windows XP program ignoruje a nepoužije je. Je toto chyba nebo je to opuštění podpory Windows XP?
2013-10-31 14:54:27
Pytlík
Re: Nefunkčí parametry pro SFX
Pravděpodobně máš na mysli tento postup: --- Nastavení - Komprese - Vytvořit implicitní --- Mám problémy s formátováním textu (v Opeře to prostě nejde, ani udělat nový řádek, ani něco označit), takže je to celé sežochlané dohromady
2013-10-31 15:30:57
Trashman
Re: Nefunkčí parametry pro SFX
Žádné Implicitní nevybírám. Vyberu soubor, z kterého chci vytvořit SFX a kliknu na Přidat a tam vyberu RAR a zaškrtnu Vytvořit SFX. Dále kliknu na záložku Pokročilé a vyberu Volby SFX. Tam vidím, že mnou nastavené volby pro SFX existují a proto kliknu ihned na OK. A ještě jednou na OK. Provede se komprese RAR do souboru SFX podle mých nastavených parametrů. Toť vše. Od verze 4.20 toto již nefunguje, protože moje parametry SFX uložené v registru Windows se ve WinRaru nezobrazují.
2013-10-31 15:36:37
Viliam Mlich
Re: Nefunkčí parametry pro SFX
a od ver 4.2 tam nejsou? Je potřeba je pokaždé ručně psát? Jakou konkrétní volbu máte například na mysli? Podpora XP se určitě nerušila, možná jen jde o nedorozumění, ale z popisu není jasné, jaké.
2013-10-31 15:47:20
Trashman
Re: Nefunkčí parametry pro SFX
Patrně program nepoužíváte, protože problém jsem již popsal. Předem navolené parametry SFX nejdou u dalších souborů použít, protože se z registru Windows ztratí. Parametry SFX myslím toto, Cílová cesta pro extrakci, Text a ikona, Text v okně SFX a další. Toto se používá, pokud chcete vytvořit samorozbalovací soubor a současně uživateli o něm poskytnou nějaké informace. Zkuste si nejdříve vyzkoušet, to co jsem popsal v prvním příspěvku.
2013-10-31 17:55:52
Pytlík
Re: Nefunkčí parametry pro SFX
Tedy požaduješ to, co už jsem psal ve své odpovědi. Jenomže ty trváš na jednom jediném postupu, jediném sledu stisknutí a máš-li na něm cokoliv změnit, třeba místo červeného kolečka zmáčknout žlutý čtvereček, tak to neuděláš a tvrdíš, že ti to nefunguje.
Navolené parametry se neztratí, jsou jenom uloženy jinde, než dřív.
Další možnou příčinou může být tvůj účet s omezenými právy..
2013-10-31 21:21:45
Trashman
Re: Nefunkčí parametry pro SFX
Vámi popsaný postup skutečně funguje, ale stejně mi není jasné, když to předtím šlo jednodušeji, proč to autor programu změnil. Autor by neměl měnit funkce, které dobře fungují.
2013-11-01 07:12:43
Pytlík
Re: Nefunkčí parametry pro SFX
Na to ti tady těžko někdo odpoví.
2013-11-01 09:11:38
Viliam Mlich
Re: Nefunkčí parametry pro SFX
Vývoj je hledání. Nejdřív měl program jen nějaké výchozí nastavení, které určil autor, a odchylky se daly nastavit přepínači/naklikáním v GUI. Jenže neustálé zadávání parametrů bylo otravné, tak ze přidala možnost změnit autorovo výchozí nastavení v prostředí DOSu pomocí proměnné prostředí, u windows v registrech, nezávisle na systému v souboru .INI. Jenže později se ukázalo, že takových "výchozích" nastavení by se hodilo několik, a tak vznikly kompresní profily. A do toho se vyvíjel i systém Windows zavedením UAC atd. Tak se postupně do chaosu vnáší řád. Až bude všechno jak má být, přestane se to používat. :-)
2013-11-25 17:48:51
Edmi
Re: Nefunkčí parametry pro SFX

No pokud ti to blbne tak zkus vymazat to nastaveni a ulozit ho pomoci noveho Winraru jinak s tezi ti nekdo pomuze (vymazat v registru nejspis bude treba HKEY_CURRENT_USER\Software\WinRAR radeji celi klic)nestudoval jsem tuhle chybu jestli by mi take delala dle tveho popisu ale nejspis bude nejednoduzsi vymazat tak cele nastaveni uzivatele a pres ktereho jsi aktualne prihlasen "to pisi jelikoz jsou domacnosti kde jeden pc pouziva vice uzivatelu"

snad ti to pomuze

s podporou XP to nema jiste nic spolecneho jelikoz si myslim ze Winrar je stale programovan starsi metodykou programovani a na XP mi tedy frci normalne "multi verze pro windows"