Podpora :: RAR Support

2016-02-11 00:00:01
Martin
Duplicitní soubory v instalačním balíčku

Dobrý den, již při stažení instalačky "wrar531cz.exe" jsem si všiml, že soubor je neobvykle větší. Jsou tam duplicitně původní soubory a jejich přeložená dvojčata:

Order.htm
WinRAR.chm
Descript.ion
RarFiles.lst
Uninstall.lst
Default.SFX
WinCon.SFX
Zip.SFX
License.txt
Rar.txt
ReadMe.txt
WhatsNew.txt

Vzhledem k tomu, že se při instalaci přepisují všechny soubory a české verze následují až za anglickými, běžný uživatel ani nepostřehne, že je něco špatně. Pouze "License.txt" je v archivu nejdřív česky a tak se přepíše originální verzí. Dále "Rar.txt" nebyl NIKDY lokalizován, tak nevím, proč je tam anglicky dvakrát.

Prosím tímto o opravu a dále o informaci, jak lze do archivu přidávat duplicitní soubory. Mohlo by se to někdy hodit a v nápovědě to nemůžu najít. Děkuji. Martin

2016-02-17 11:06:58
V. Mlich
Re: Duplicitní soubory v instalačním balíčku

Dik za upozorneni. Vice verzi stejneho souboru se do archivu dostane prepinacem -ver

2016-02-22 07:49:54
V. Mlich
Re: Duplicitní soubory v instalačním balíčku

Ještě jednou dík za upozornění, už by měla být vystavena správná verze.

Jinak RAR ukládá více verzí stejného souboru kromě explicitního požadavku i v režimu "exclude path", kdy se do archivu mají vkládat jen názvy souborů bez cesty a to v případě, když se v archivovaném stromu vyskytne stejné jméno. Jiná možnost by byla při druhém výskytu první soubor přepsat, ale protože pořadí je náhodné, byl by i výsledek náhodný, autor dal přednost duplicitě před ztrátou dat. Tady je jeho přesné vysvětlení:

Yes, it is an expected and documented behavior in "ignore path" mode. WinRAR checks if any archived file matches any newly adding file and overwrites archived files if found. But it does not check for matches inside of newly added files set.

If user adds a file with name already existing in archive, overwriting an archived file is logical. This is how usual files systems work. But if user adds two files with same name and -ep option to archive, skipping one of such files does not sound so logical for me and could even lead to data loss in some cases.