Podpora :: RAR Support

2016-08-26 13:49:41
Martin R.
Testování částí děleného archivu při komprimaci

Existuje možnost nějak nastavit testování kontrolního součtu jednotlivých dílů archivu v průběhu komprimace? Balím pro zálohy soubory typu image VM (> 65 GB) a dost často se mi stává, že to hodinu balí a pak na konci ještě 10 minut testuje, aby mi nahlásil chybu CRC třeba u pátého dílu z dvaceti. :-(

Pomíjím důvody, proč k těm chybám dochází, jde mi o to, abych se o nich dozvěděl co nejdříve a mohl akci zopakovat. Díky za odpověď.

2016-09-15 16:44:04
V. Mlich
Re: Testování částí děleného archivu při komprimaci

Autor říká, že důvodů, proč se to dělá najednou nakonec je několik. Předně je nejčastější případ, že žádná chyba nenastala, a pro tento případ je potřeba celý proces optimalizovat. Výhodou sekvenčního postupu vpřed je, že u disků, kde se ještě mechanicky přemisťuje hlava, by návraty zpět znatelně zpomalily celý proces. Případně by čtení těsně po zápisu mohl systém "optimalizovat" tak, že ke kontrole vrátí data z cache, čím je celá funkce, jejíž cílem je ověřit, co se na disk skutečně zapsalo, zabita. Další zpomalení by způsobila zvýšená spotřeba paměti, kdy kompresní i dekompresní rutiny musí být současně dostupné, když se často střídají. Proto autor zvolil přesně tohle řešení.