Podpora :: RAR Support

2022-11-01 12:47:34
Lichteneger
Instalace pro všechny uživatele

Dobrý den, jak nainstalovat WinRar  pro všechny uživatele?  Pokud nainstaluji WinRar v režimu auditu ve Windows 11, tak sysprep nahlásí chybu, program je nainstalovaný pouze pro jednoho uživatele. Musím v nastavení vypnout integraci do Windows. V auditu Windows 10 se toto něděje. Děkuji za informace.

2022-11-01 18:26:39
Ľubomír Mlích
Re: Instalace pro všechny uživatele

Dobrý den,

díky za nahlášení problému, kontaktoval jsem vývojáře a dám vědět až se ozve. Na internetu jsem našel jenom to, co říkáte, že lze vypnout integraci do windows a pak instalace projde a pak lze integraci opět zapnout.

Ľubomír Mlích

2022-11-01 20:52:46
Ľubomír Mlích
Re: Instalace pro všechny uživatele

Dobrý den,

co píše programátor:

o dané chybě již víme od jiného uživatele. Windows 11 registruje rozšíření shellu novým způsobem v porovnání s předchozími verzemi. WinRAR nyní musí instalovat balíček

RarExtPackage.msix

Chybové hlášení říká, že je třeba poskytnout tento balíček všem uživatelům, ale když jsem to zkoušel, ukázalo se to být v případě rozšíření shellu nespolehlivým. Windows někdy nezobrazilo kontextové menu WinRARu ani po takovém poskytnutí balíčku. Takže to zatím nechci implementovat alespoň dokud nebudu umět tento problém reprodukovat na svém počítači. Protože nebudu umět ověřit, zda je možné řešení skutečně efektivní. A i když se mi to podaří reprodukovat, nejsem si jistý že poskytnutí rozšíření shellu všem uživatelům je spolehlivé řešení. Mně to dobře nefungovalo.

2022-11-01 20:57:09
Ľubomír Mlích
Re: Instalace pro všechny uživatele

tady je odkaz na obecnou chybu ve windows

https://docs.microsoft.com/en-us/troubleshoot/windows-client/deployment/sys prep-fails-remove-or-update-store-apps

popisy jak se problému vyhnout

https://azvise.com/2020/09/08/windows-10-sysprep-fails-due-to-an-app-that-w as-installed-for-a-user-but-not-provisioned-for-all-users/ https://michlstechblog.info/blog/windows-sysprep-fails-with-package-xy-inst alled-for-a-user-but-not-provisioned-for-all-users/ víceméně všechny odstraňují balíček, který způsobuje problém.

Alternativně lze před instalací vypnout integraci WinRARu do windows a po instalaci opět zapnout.

Možná v budoucnosti objevím lepší řešení, ale zatím není.

2022-11-02 20:11:08
Lichteneger
Re: Instalace pro všechny uživatele

Windows 11 Pro v. 22H2 build 22622.598

Děkuji všem, ano tak to dělám. vypnu integraci a po auditu a nainstalování upravené instalačky integraci povolím.

Zkoušel jsem instalovat program do jiného umístění, kam mají přístup všichni uživatelé, nebo pokusy se zástupcem ale nic nepomáhá. Nejde o život, ale je to otravné. Chyba musí být asi v os Windows 11 ale jaká a kde?

Těším se na vyřešení. Kdyby někdo chtěl tady jsou mé upravené instalace na Windows 10 i 11 (není třeba čip TPM).

 

2022-11-02 19:46:51
Ľubomír Mlích
Re: Instalace pro všechny uživatele

Dobrý den,

ano, to co programátor ER říká je, že to vnímá jako spíše problém windows, který mají i jiné aplikace. Souhlasím s vámi, že to je nepříjemný problém.

Z legálních důvodu jsem odmazal odkazy na uloz.to, které jste sem přidal. Doufám, že se nebudete zlobit.

Ľubomír Mlích