Podpora :: RAR Features

2020-01-29 12:14:01
Ad acta
Jak odemknout zamceny archiv?

Jak odemknout zamčeny archiv? Nemyslím zaheslovaný pouze zamčený proti úpravám.

--------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------

" část z nápovědy

Příkaz K – zamknout archiv

Formát RAR umožňuje uzamykání archivů. Uzamčené archivy nelze WinRARem dále modifikovat, čímž lze například ochránit důležité archivy před nechtěnými změnami. Ochrana uzamčením archivu může být obzvláště výhodná při hromadném zpracování archivů.
Uzamykání archivů však není stavu zabránit modifikaci archivů jinými nástroji či jakoukoliv třetí stranou. Tato funkce brání pouze nechtěné modifikaci WinRARem. Uzamykání archivů však není stavu zabránit modifikaci archivů jinými nástroji či jakoukoliv třetí stranou. Tato funkce brání pouze nechtěné modifikaci WinRARem.
"

--------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------
Existuje způsob jak takový soubor odemčít?
Nebo je nějaká skrytá klávesová zkratka?

Na webu jsem našel jeden unlocker ale z roku 2006 který samozřejmě nefunguje na nových verzích.

Jak na to?
Nešlo by to implementova (i třeba skrytě) do nové verze, teda když už je venku v5.90beta1?
Předem děkuji.

 

2020-01-29 13:24:01
Tom
Re: Jak odemknout zamceny archiv?

Myslím, že taková funkce tam doteď není. Tohle jsem řešil už dávno.
Pokud je potřeba archiv upravit, musí se rozbalit a vytvořit znovu.

2020-01-29 19:57:45
Ľubomír Mlích
Re: Jak odemknout zamceny archiv?

jj, rozbalit a vytvořit znova udělá to, co chcete.

2020-01-29 21:16:45
Ad acta
Re: Jak odemknout zamceny archiv?

Jak prosté.

Jenže já potřebuju nahradit několik souboru v sfx a ne v archivu, dělat vse znovu když mám skýtý upravený komentář a už si nepamatuju vše co v něm je to určitě nedám.

Aprp. Když něco zamču tak je logický že to jednou možná budu chtít odemknout."Třeba dveře" :)

2020-01-30 20:19:21
Ľubomír Mlích
Re: Jak odemknout zamceny archiv?

Poslal jsem dotaz do centrály, uvidíme co řeknou.

2020-01-31 01:17:20
Ad acta
Re: Jak odemknout zamceny archiv?

Díky moc.

Snad to soudruzi z NDR pochopí :)

2020-01-31 18:44:12
Ľubomír Mlích
Re: Jak odemknout zamceny archiv?

Není to plánované a cituji je to "nemožné". Tuto vlastnost chtěl Eugene Roshal implementovat již dříve, ale když se o tom zmínil na jednom Ruském diskuzním fóru, uživatelé byly proti. Očekávají, že to bude nevratná změna pro opravdu důležité archivy.

Když se nad tím člověk zamyslí, tak je to logické, že když je archiv zamčený - WinRAR tam nemůže dělat změny - a odemčení je také změna. Takže to WinRAR udělat nemůže.

 

2020-01-31 19:10:41
Tom
Re: Jak odemknout zamceny archiv?

Čekal jsem podobnou odpověď.
Kdyby to mohl pak odemknout kdololiv, tak by ta funkce postrádala smysl. Ono se to zároveň bere jako ochrana proti zásahu do archivu od někoho jiného, aby nemohl jednoduše nahradit soubor a distribuovat např. škodný SW (tohle se děje u neuzamčených instalátorech WinRARu).

Pro tazatele:
existují tyto možnosti jak to řešit:
1. script pro SFX lze uložit do *.txt a při vytváření jej načíst
2. uložit si to do profilu WinRARu
3. vytvořit si odemčený (ten uchovávat u sebe) a udělat jeho kopii a tu pak dodatečně uzamknout a distribuovat. Pokud dojde ke změně, stačí vyměnit dané soubory v odemčeném SFX archivu, udělat kopii, zamknout....

2020-04-17 12:27:54
V2kt0r
Re: Jak odemknout zamceny archiv?

Dobrý den,

chtěl jsem odpovědět podobně jako Tom hned nase mnou. Tak jen pro upřesnění: komentář archivu lze z archivu nechat uložit do souboru - i když nevíte, co v něm je, RAR/WinRAR Vám ho uloží a rázem už to víte :) Příkaz "CW – zapsat {C} -->komentář{C} --> archivu do souboru"

A možná Vám pomůže i funkce převést "na jiný formát" - sice archiv stejně celý dočasně extrahuje, ale aspoň se o to nemusíte starat sám.

A k samotné funkci "Uzamnout archiv": sice už se mi tak stalo, že jsem archiv zamkl a v zápětí byl iritován, že z něj nelze vymazat omylem spakované nepotřebné soubory (šlo o zálohu), ale chápu to podobně jako ruští uživatelé. Je ot nevratná změna, kterou říkám "teto archiv nemá už nikdo, ani omylem, měnit. Přepakovat si ho do nového mi ale nikdo zakázat nemůže...
To bych třeba osobně raději "inline" přepakování archivu - tedy bez dočasné extrakce celého obsahu, na který třeba nemám prostor, jen in-memory "extrahovat, přepakovat, žup do nového archivu".