Podpora :: RAR Support

2020-06-05 19:59:54
Tomáš S.
Záchranné segmenty

Dobrý den,

Řeším problém se Záchr. segmenty. Již párkrát jsem byl nucen jich využít leč bohužel mi WinRAR pokaždé při pokusu o rozbalení oznámí, že sice je nalezen počet x Záchr. segmentů, ale rekonstrukce není možná (poškozený archív apod... což je dle mého názoru nesmysl neb to píše ve 100% případech kde jej potřebuji využít). Prosím tedy o radu, děkuji

2020-06-06 10:01:12
Ľubomír Mlích
Re: Záchranné segmenty

Dobrý den,

rádi pomůžeme. Prosím o sdílení poškozeného archivu (například přes google drive) a upřesnění postupu, kterým vyvoláte chybu.

Jak vytváříte archiv?

Jak archiv rozbalujete?

Používáte grafické rozhraní nebo příkazovou řádku?

Díky

2020-06-06 15:51:47
Tomáš S.
Re: Záchranné segmenty

Děkuji za reakci, jedná se o citlivá data která bych nerad sdílel. Jde mi spíše o obecnou radu kde může být zakopaný pes neb na jednom PC se dekomprimuje v pořádku (schválně jsem přesunul jeden .rar o podsložku výš a zanechal místo něho .rev - rozbalení v pořádku). Druhé PC totožný archív a stejná situace - CRC Error archív \ segment poškozen.

 

Balení \ rozbalování vždy pouze skrze graf. rozhraní případně kontextové menu (prav. klik "Extrahovat zde"). Verze programu v5.71 ale problém přetrvává i při Upgradu na v5.90

2020-06-06 16:56:17
Tom
Re: Záchranné segmenty

Vytvoř tedy nějaký archiv, který lze sdílet, např. nějaký software, který je dostupný ke stažení. Stačí něco menšího na čem to udělá stejnou chybu, ale musí to být dělený archiv.

2020-06-06 20:48:58
Ľubomír Mlích
Re: Záchranné segmenty

Dobrý den,

jsem rád, že data máte k dispozici.

V případě, že se jedná o chybu WinRARu, kterou by šlo opravit, potřebuji znát způsob jak tento problém vyvolat na svém počítači. Třeba by jste mohl zvážit použít jiná, méně citlivá data :-)

Nejdříve zkuste ručně spustit opravu přímým otevřením .rev souboru a dejte vědět výsledek.

Obecně mohu citovat nápovědu:

https://www.rar.cz/faq.php?title=napoveda%3Azachranne-segmenty

Každý záchranný segment umožní opravu jednoho libovolného chybějícího dílu archivu. Například, máte-li archiv o 30-ti částech a 3 záchranné segmenty, můžete opravit až 3 chybějící či poškozené díly vašeho archivu.

A začít s pracovní teorií, že máte o jeden poškozený díl archivu víc než je záchranných segmentů.

Dále když říkáte, že na jednom počítači to jde a na jiném ne, tak abychom tuto teorii vyloučili, nebo potrvdili - tedy ověřili zda při přenosu souborů z jenoho počítače na druhý nedošlo ke ztrátě dat nebo poškození souborů, navrhuiji na obou počítačích vypsat kontroloní součty souborů a porovnat je. Například viz: http://www.servispckupka.cz/jak_overit_kontrolni_soucet_sha.php

Stejné soubory by měly mít stejné kontrolní součty na obou počítačích. Vzhledem k tomu, že říkáte, že k problému dochází ve 100 procentech případů, předpokládám, že součty budou shodné a problém bude jinde. Pokud budou součty jiné, tak jsou soubory skutečně poškozené.

Dále může být WinRAR ovlivněn jiným programem ve vašem operačním systému, například antivirem (i když si nedokážu představit jak) nebo virem. To lze ověřit vypnutím antivirového programu a pokusem o rozbalení.

Také je možné, že WinRAR nefunguje správně s vaším hardware, to si také nedokážu představit proč, nicméně možné to je.