Podpora :: RAR Support

2020-06-12 00:23:01
Honza
Proč se Winrar neptá na přepsání archivu?

Dobrý den,

když kliknu pravym tlačítkem na soubor, dám přidat do archivu a zvolím název archivu stejny jako už je existující archiv ve stejné složce, tak Winrar vloží tento soubor do již existujícího archivu bez jakéhokoliv dotazu jestli chci původní archív přepsat. Nebo když zvolím solid archiv, tak ten puvodni archiv se v solid nezmění. Neni to zvláštní? Podle mě by měl Winrar upozornit, že archiv s timto názvem již existuje.

Možná to má tak být, co si o tom myslíte?

Děkuji

2020-06-12 20:58:23
Ľubomír Mlích
Re: Proč se Winrar neptá na přepsání archivu?

Dobrý den,

když kliknu pravym tlačítkem na soubor, dám přidat do archivu a zvolím název archivu stejny jako už je existující archiv ve stejné složce, tak Winrar vloží tento soubor do již existujícího archivu bez jakéhokoliv dotazu jestli chci původní archív přepsat.

Myslím si, že popsané chování je v pořádku. O původní soubory v archivu nepřijdete. Místo jednoho souboru v archivu budou dva. Chování bude stejné, když vezmete soubor a přenesete jej na archiv (drag and drop).

Nebo když zvolím solid archiv, tak ten puvodni archiv se v solid nezmění. Neni to zvláštní?

https://www.rar.cz/faq.php?title=napoveda%3Asolid-archivy - toto chování mi také připadá v pořádku. Jedna věc je přidat soubor do existujícího archivu a druhá je změnit existující archiv na solid archiv. Více logické je vytvořit nový solid archiv s jiným jménem a do něj pak přidávat soubory. Ačkoliv to bude pravděpodobně velmi pomalé a solid archiv pro takové použití není vhodný.

Díky za dotaz.

S pozdravem,

Ľubomír Mlích